O nás

K tomuto krásnemu plemenu ma priviadla naša prvá čokoládová labradorka Berry. Jej povaha, inteligencia ma natoľko očarila, že som úplne prepadla túžbe vedieť o tomto plemene viac a viac. Po čase k nej pribudla ďalšia naša čokoládka, na ktorej sme odchovali náš prvý vrh A. Mojim cieľom nebolo a nikdy nebude bezcielne chŕlenie šteniatok ale " ozajstný" chov tohoto ušľachtilého a inteligentého plemena. 

V roku 2010 k nám prišla z Holandska z chovnej stanice Fairywood´s , úžasná chovná fenka - Cassiopeia, ktorá mi dala výborný základ mojej vlastnej  línie .Všetky naše fenky, ktoré sú zaradené v chovnom programe, prešli chovnými skúškami, a abosolvovali vyšetrenia na dyspláziu lakťových a bedorvých kĺbov, každoročne sú testované na dedičné choroby očí, a majú genetické vyšetrenia na choroby EIC, CNM, HNPK. Mojim cieľom je odchov labradorov s kvalitným exteriérom, typickou milujúcou povahou a výborným zdravím. Samozrejme nie vždy to je ľahké, a občas zdravie " nevýjde" ale aj o tom je chov. Ani spojenie úplne zdravých jedincov, nie je zárukou 100% zdravia celého vrhu. Chováme živé tvory a nikdy dopredu nevieme, aký bude výsledok nášho snaženia. Preto sa snažím aj v tejto oblasti vzdelávať, či už z odbornej literatúry, alebo návštev chovateľských seminárov, svoje vedomosti rozširovať a následne citlivo  použiť v mojom chove. Za tie roky som vďaka labradorom získala vzácne priateľstvá doma aj v zahraničí. Veľká vďaka patrí anglickej chovateľke  Lynde Heron, ktorá mi vždy bola oporou a neváhala mi nikdy posunúť svoje 35ročné vedomosti a skúsenosti z chovu, holanďanke Toos Van Elewood.

  Naše psy nevyrastajú ani nežijú v kotercoch, majú svoj vlastný domček, kde žijú všetci pokope spolu s výbehom viac ako 1200m2. Majú voľný prístup a pohyb u nás doma. Sú plnohodnotnými členmi našej rodiny.

Párenie naších feniek plánujeme starostlivo a zodpovedne, s predstihom a pri výbere psíka kladieme dôraz na povahu, zdravie , extriér, pracovné vlohy,  Vzhľadom na to, že máme svoju prácu, a neprofitujeme z predaja šteniat, nájdete u nás vrhy len občas. S majiteľmi našich odchovaných šteniatok sme radi v kontakte a kedykoľvek nápomocní . Šteniatka od nás odchádzajú naskôr v 8.týždni veku, plne socializované, rieadne očkované, odčervené, čipované. Každý  majiteľ dostane manuál ako sa o šteniatko starať, radi majiteľom poradíme pri výcviku, výchove, stravovaní. Hoci sa u nás šteniatka  nerodia ako na bežiacom páse, naše odchovy nájdete nie len doma na Slovensku ale aj  Holandsku, Rakúsku, Maďarsku, Česku, Afrike, Anglicku ..

V našej chovateľskej stanici sme odchovali 3 vodiacich psíkov, Evanlee, Graphit a Genius Lab´s Valley, Brigburn Lab´s Valley Do pracujúcu ako kanisterapeut, naše odchovy využívajú svoje pracovné vlohy v Horskej záchrannej službe, alebo na poľovačkách, taktiež sú úžasnými spoločníkmi detičkám s rôzným postihnutím... 

Výstavy nie sú pre nás prioritou, a beriem ich ako príjemný bonus, relax, príležitosť sa stretnúť s priateľmi, napriek tomu sme dosiahli krásne úspechy doma aj v zahraničí a naše odchovy  dostali krásne posudky od špecialistov na toto plemeno. 

Máme odchovaných niekoľkých výstavných šampiónov Slovenska, Maďarska, Klubového víťaza r.2015,2018 doma aj v zahraničí, Junior klubového víťaza r.2017, dve fenky , Poppy a Bebé získali v Anglicku zápis " Stud book number" , Fenka Evellina Lab´s Valley získala v roku 2016 výstavného šampióna Juhoafrickej republiky a cenu Gundog 2016 of Port Elisabet Field trial trophy

...považujem to za obrovský dar, že do môjho života vstúpil LABRADOR, pes z obrovskou oddanosťou, inteligenciou, detskou hravosťou, ktorý mňa a moju rodinu nabíja energiou, učí vnímať prírodu v takých dimenziách, v akých som ju doposiaľ nevnímala. Vďaka nim mám nezabudnuteľné zážitky z výstav, skúšok, tréningov, získala som veľa pevných priateľstiev, ale aj zažila dosť sklamaní, podrazov od ľudí, ktorých som považovala za priateľov . Stále ale prevyšuje obrovské pozitívum a radosť, ktorú mi chov labradorov prináša. 

 

 

 

Slovenská verzia   English version

Všetky uvedené fotografie a texty podliehajú autorským právam. Ich ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora, teda našej chovnej stanice!


© 2010 - 2013, creative solution