O nás

K tomuto krásnemu plemenu ma priviadla naša prvá čokoládová labradorka Berry. Jej povaha, inteligencia ma natoľko očarila, že som úplne prepadla túžbe vedieť o tomto plemene viac a viac. Po čase k nej pribudla ďalšia naša čokoládka, na ktorej sme odchovali náš prvý vrh A. Mojim cieľom nebolo a nikdy nebude bezcielne chŕlenie šteniatok ale " ozajstný" chov tohoto ušľachtilého a inteligentého plemena. 

V čase keď som sa rozhodla pre chov, stretla som v zahraničí dlhoročných chovateľov, ktorí mi ochotne porozprávali o ich dlhoročných skúsenostiach, úspechoch a pádoch. Dôležité pre nich bol moj ozajstný záujem, o históriu, zdravie, chovné línie. A tak som dostala mnoho cenných a vzácnych rád z " pravej ruky ". Študovala som hodiny na internete, navštívila som niekoľko chovných staníc, študovala som rôzne knihy, ročenky a zbierala čo najviac informácií, navštívila som výstavy doma aj v zahraničí. V roku 2010 k nám prišla z Holandska z chovnej stanice Fairywood´s , úžasná chovná fenka - Cassiopeia, ktorá mi dala výborný základ mojej línie a ja som mala možnosť pokračovať ...

Všetky naše fenky, ktoré sú zaradené v chovnom programe, prešli chovnými skúškami, a abosolvovali vyšetrenia na dyspláziu lakťových a bedorvých kĺbov, každoročne sú testované na dedičné choroby očí, a majú genetické vyšetrenia na choroby EIC, CNM . 

  Naše psy nevyrastajú ani nežijú v kotercoch, majú svoj vlastný domček, kde žijú všetci pokope spolu s výbehom viac ako 1200m2. Majú voľný prístup a pohyb u nás doma. Sú plnohodnotnými členmi našej rodiny.

Párenie naších feniek plánujeme starostlivo a zodpovedne, s predstihom a pri výbere psíka kladieme dôraz na povahu , extriér , pracovné vlohy, tak aby bol zachovaný "typ" na ďalšie generácie. Vzhľadom na to, že máme svoju prácu, a neprofitujeme z predaja šteniat, nájdete u nás vrhy len občas. S majiteľmi našich odchovaných šteniatok sme radi v kontakte a kedykoľvek nápomocní . Hoci nemáme za sebou mnoho odchovaných vrhov, šteniatka Lab´s Valley nájdete nielen na Slovensku ale aj nap. Holandsku, Rakúsku, Maďarsku

Výstavy nie sú pre nás prioritou, a beriem ich ako príjemný bonus, napriek tomu sme dosiahli krásne úspechy doma aj v zahraničí a naše fenky dostali krásne posudky od špecialistov na toto plemeno

Určite by sa  nemalo zabúdať, na čo bolo toto nádherné plemeno vyšľachtené....sprevádzať svojho pána na love drobnej pernatej alebo strstnatej zveri. Preto ak mám možnosť, doprajem našim hafanom využiť ich pracovné schopnosti, ktoré im boli prírodou dané. Labrador je pracovné plemeno a je najšťastnejší ak svojmu pánovi svojou prácou robí radosť, či už v poľovníctve, canisterapii alebo ako vodiaci pes pre nevidomých. Jednoducho potrebuje pre svoj život intenzívny kontakt s človekom.

...považujem to za obrovský dar, že do môjho života vstúpil LABRADOR, pes z obrovskou oddanosťou, inteligenciou, detskou hravosťou, ktorý mňa a moju rodinu nabíja energiou, učí vnímať prírodu v takých dimenziách, v akých som ju doposiaľ nevnímala. Učí nás trpezlivosti a dáva nám veľké množstvo spoločných zážitkov !

 

 

 

Slovenská verzia   English version

Všetky uvedené fotografie a texty podliehajú autorským právam. Ich ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora, teda našej chovnej stanice!


© 2010 - 2013, creative solution